Badanie wzroku

Optyk Izabela

Badanie wzroku – pomiar refrakcji:

 

Badanie wzroku jakim jest pomiar refrakcji to nic innego jak sprawdzenie ostrości widzenia, czyli skontrolowanie i określenie wady wzroku u pacjenta: dalekowzroczności, krótkowzroczności lub astygmatyzmu. Badanie wzroku wykonuje się w sposób dwojaki – poprzez metody manualne, oraz doskonale znane komputerowe badanie wzroku. Najczęściej łączy się obie metody, aby uzyskać stu procentową pewność i dobrać najlepszą korekcję. Podczas tego badania nie tylko można ocenić ewentualną wadę wzroku, ale również wykryć zmiany chorobowe oczu lub rozwijające się infekcje. Jeśli zauważone zmiany są niepokojące, jak najszybciej zapisz się do lekarza na kompleksowe okulistyczne badanie wzroku.

Optyk Izabela
Optyk Izabela

Badanie optometryczne w salonie Optyk Izabela

 

Badanie optometryczne służy przede wszystkim zdiagnozowaniu wad wzroku lub kontroli istniejącej już wady. W skład tego badania wchodzi dokładny pomiar refrakcji, wywiad z pacjentem, a także odpowiedni dobór korekcji – okularów lub soczewek kontaktowych. Często pacjenci mają problem z rozróżnieniem tego, czym zajmuje się optyk, optometrysta i okulista. Warto znać zakres obowiązków wymienionych zawodów, by mieć pewność, że wybraliśmy odpowiedniego specjalistę.

Optyk jest odpowiedzialny za wykonanie okularów, czyli szlifowanie i montowanie szkieł, natomiast lekarz okulista zajmie się kompleksową diagnozą i leczeniem chorób oczu.

Jak przygotować się do badania?

Nie istnieje specjalny regulamin tego, jak należy przygotować się do pomiaru refrakcji Wystarczy wcześniej umówić się na wizytę. Warto zabrać ze sobą aktualne okulary korekcyjne jeśli takie są, oraz ostatnie wyniki badań. Dobrze jest wspomnieć optometryście o infekcjach i chorobach oczu przebytych w ostatnim czasie, w szczególności jeśli chodzi o jaskrę. Panie powinny zrezygnować z mocnego makijażu oka, gdyż może to utrudnić przebieg diagnozy. Badanie trwa krótko i jest całkowicie bezbolesne – warto więc wykonywać je regularnie.

Optyk Izabela
ul. Bema 3
15-369 Białystok

Poniedziałek- piątek
9:00-18:00
Sobota
09:00-15:00